Sprzęt

Szerokie monitory – dla kogo okażą się odpowiednie?

rsz 12073 dzlud5isfime3ve4 Szerokie monitory – dla kogo okażą się odpowiednie?

Szerokie monitory są coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie technologii. Zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom większą przestrzeń roboczą i bardziej wydajną pracę lub zupełnie nowy poziom rozrywki, te innowacyjne urządzenia oferują wiele korzyści i zastosowań. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie zalety posiadają szerokie monitory oraz jaki model sprawdzi się w pracy biurowej – monitor 2K 27 cali czy może monitor 5K? Dowiedz się więcej!

Szerokie monitory – co to oznacza?

Coraz więcej wskazuje na to, że szerokie monitory stają się standardem w biurach i korporacjach. To także coraz bardziej ceniony sprzęt przez fanów gier komputerowych. Czym w takim razie są szerokie monitory?

Można spotkać je także pod nazwą monitory ultra-wide. Ich cecha charakterystyczna to dość niestandardowe proporcje, chociażby w porównaniu z tradycyjnymi monitorami. Aby jak najlepiej zobrazować parametry szerokich monitorów, warto porównać dwa modele. Monitor WQHD, którego rozdzielczość wynosi 2550 x 1440 pikseli, ma proporcje ekranu 16:9. Z kolei szerokie monitory reprezentuje monitor biznesowy ViewFinity S95UA 49″ DQHD, 120Hz, 1800R marki Samsung, który posiada rozdzielczość 5120 x 1440 pikseli i proporcje ekranu 32:9. Jak nietrudno zauważyć, różnica jest dość znacząca.

Jaki monitor do pracy biurowej – monitor 5K czy 2K?

Trudno wyobrazić sobie pracę biurową bez odpowiedniego monitora. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się grafiką, architekturą, programowaniem czy księgowością, na pewno na co dzień masz do czynienia z zadaniami, które wymagają od Ciebie nie tylko koncentracji i zarządzania czasem, ale również wykonywania kilku czynności jednocześnie. Praca w arkuszu kalkulacyjnym, przenoszenie plików lub porównywanie wykresów – nie jest to łatwe zadanie, jeśli mamy do dyspozycji jedynie niewielki ekran komputera. Dobra wiadomość jest taka, że szerokie monitory są w stanie to znacznie ułatwić i jednocześnie usprawnić Twoją pracę.

W takim razie, jaki monitor do pracy biurowej okaże się odpowiedni? Jednym z rozwiązań może być monitor 2K 27 cali. Marka Samsung ma w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji, jak 27″ monitor UHD z matrycą IPS, złączem USB C oraz głośnikiem S80UA. Urządzenie ma do zaoferowania rozdzielczość UHD. Dzięki 4-krotnie większej liczbie pikseli niż w standardzie UHD będziesz mógł łatwiej dostrzec szczegóły. Oprócz tego, większy ekran pozwala korzystać w tym samym czasie z kilku narzędzi, programów i aplikacji, co stanowi duże ułatwienie. Alternatywą dla monitora 2K 27 cali może okazać się monitor WQHD.

Jeśli jednak w pracy zależy Ci na jak najwyraźniejszym i szczegółowym obrazie, warto rozważyć monitor 5k. W przypadku oferty marki Samsung świetnym wyborem może okazać się Monitor ViewFinity S90PC 27″ 5K, HDR600, SMART. Matryca o rozdzielczości 5K zawiera jeszcze więcej pikseli niż 4K. To aż 218 pikseli na cal dla jeszcze bardziej szczegółowego obrazu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane posty
Sprzęt

Ile kosztuje laptop gamingowy?

Laptopy gamingowe cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy, którzy cenią sobie mobilność i możliwość grania w ulubione tytuły w dowolnym miejscu. Ceny…
Sprzęt

Aparaty natychmiastowe – szybkie drukowanie zdjęć

Aparaty natychmiastowe to nie tylko narzędzie do fotografowania, lecz także urządzenia, które w jednym momencie tworzą i przekształcają chwilę w trwałą pamiątkę….
Sprzęt

Telewizor dla graczy – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Miłośnicy konsoli stanowią dość dużą część graczy. Aby wrażenia z rozgrywki były jak najlepsze, oprócz najnowszej konsoli czy szybkiego dysku SSD, istotny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *