Marketing i reklamaMarketing internetowy

Jak streamować – jaki sprzęt jest potrzebny?

jak streamowac Jak streamować - jaki sprzęt jest potrzebny?

W 2019 roku użytkownicy obejrzeli blisko 12,7 mld godzin materiałów streamingowych. Stanowi to blisko 20% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Tak duża popularność streamowanych treści pozwoliła zarobić najbardziej popularnym twórcom nawet 10 milionów dolarów w skali roku. Zważywszy na powyższe fakty, nie dziwi logarytmiczny wręcz wzrost ilości nowych streamerów. Zatem, w jaki sprzęt musi się wyposażyć początkujący użytkownik chcący tworzyć swój content na portalach typu Twich, czy też YouTube Gaming?

Streaming gier wideo – jednostka centralna

Podstawowym sprzętem, w jaki musi się wyposażyć każdy streamer, jest wydajna jednostka centralna. Spośród jej podzespołów na szczególną uwagę zasługują:

  • procesor – specjaliści polecają procesory z rodziny Intel Core I5, I7 lub AMD Ryzen,
  • karta graficzna – powinna posiadać ona wsparcie dla rozdzielczości 4K i obsługiwać DirectX 12, OpenGL 4.5 i Vulkan. Polecanymi modelami dla streamerów są na przykład ASUS GeForce RTX 2060 Phoenix 6GB GDDR6, czy też  EVGA GeForce GTX 1060 3GB GAMING,
  • pamięć RAM – absolutne minimum to 8 GB RAM w standardzie DDR4,
  • płyta główna – polecanymi streamerom modelami są ROG Crosshair HERO VII, czy też Intel Z270,
  • karta do przechwytywania obrazu – jest ona konieczna w przypadku chęci streamowania z konsoli lub braku posiadania odpowiedniego oprogramowania.

Streaming gier wideo – komputer to nie wszystko

Streaming gier wideo to nie tylko udostępnianie innym użytkownikom swojej rozgrywki. Streaming gier wideo to również, a może przede wszystkim, ciekawy i bawiący widzów komentarz swoich poczynań w wirtualnym świecie. Z tego też powodu, każdy streamer musi wyposażyć się już na początku w kamerę oraz mikrofon. Nie mogą to być jednak najtańsze dostępne na rynku modele. Kamera powinna obsługiwać minimum rozdzielczość HD 720p i nagrywać 60 klatek na sekundę. Jeśli chodzi o mikrofon, to najlepiej sprawdzi się model studyjny.

Dobry sprzęt nie pozwoli na streaming gier wideo przy mało wydajnym łączu internetowym. Minimum stanowi łącze, które obsługuję upload z prędkości 4 Mb/s. W praktyce oznacza to konieczność posiadania internetu 40 Mb/s. Ostatnie czego potrzebuje streamer to oprogramowanie. Spośród najpopularniejszych programów można wymienić OBS Studio, Evolve, czy też Nvidia Shadowplay.

Podsumowując, streaming gier wideo jest ciekawym sposobem na zarabianie pieniędzy dzięki pasji do wirtualnej rozgrywki. Początkujący twórca nie musi na starcie posiadać najwyższej klasy sprzętu. O wiele ważniejszy jest dobry pomysł na oryginalny content.

 

Powiązane posty
Marketing i reklama

Wzmocnij swoją markę - zalety inwestowania w kubki reklamowe

Szukasz łatwego i opłacalnego sposobu na wzmocnienie swojej marki i promocję firmy? Zainwestuj w kubki promocyjne! Kubki promocyjne to uniwersalne, przenośne narzędzia…
Marketing internetowyBiznes

Jak prowadzić firmowy LinkedIn?

LinkedIn nazywany jest Facebookiem dla profesjonalistów, ponieważ skupieni są tutaj specjaliści z niemal wszystkich branż. Komunikacja na tej platformie jednak odbywa się…
Marketing i reklama

Dlaczego lady targowe są ważne?

Z pewnością widziałeś stoiska targowe na wielu imprezach – są to małe, zwykle przenośne stojaki, które firmy ustawiają w celu promowania swoich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *