PoradyNaukaTechnologia

Dlaczego warto umieć programować nawet gdy nie pracujesz w IT?

programowanie Dlaczego warto umieć programować nawet gdy nie pracujesz w IT?

W Internecie można się natknąć na nieskończoną ilość kursów programowania na każdym etapie. Być może nigdy nie zwracałeś/aś na nie większej uwagi, ponieważ nie pracujesz ani nie zamierzasz zatrudniać się w IT. To zrozumiałe, jednak musisz wiedzieć, że programowanie i tak może Ci się kiedyś przydać. Sprawdź, dlaczego warto się tego nauczyć!

W tych branżach przyda Ci się programowanie

Przede wszystkim warto wiedzieć, że programowanie wykorzystuje się nie tylko w IT. Ma znacznie szersze zastosowanie, a umiejętność kodowania może być Twoim wielkim atutem także w innych branżach. Dzięki temu staniesz się bardziej pożądanym kandydatem na rynku pracy, co pozwoli Ci wynegocjować wyższą pensję. Programowanie wykorzystuje się:

  • w branży web designerskiej – choć osoba projektująca strony internetowe nie musi umieć programować, to ta umiejętność z pewnością pomoże jej efektywniej wykonywać swoją pracę; dzięki temu będzie miała większą świadomość tego, co może, a czego nie może zakodować programista;
  • w branży edukacyjnej – w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników w sektorze IT, wciąż brakuje osób, które potrafią w szybki i skuteczny sposób wyszkolić nowych kandydatów; dzięki umiejętności programowania, możesz stworzyć swój własny kurs lub szkołę, która odpowie na tę potrzebę;
  • w branży marketingowej – branża IT potrzebuje marketingu i promocji; niestety zwykłe agencje często nie rozumieją specyfiki tego zawodu; jeśli będziesz umiał/a programować, stworzysz bardziej skuteczną kampanię reklamową, co da Ci przewagę na rynku.

Programowanie to umiejętność przyszłości

Nie pracujesz w IT, więc uważasz, że nauka programowania jest bez sensu? Niesłusznie! Obecnie niemalże każdy pracownik zmienia miejsce pracy co najmniej raz na kilka lat. Oznacza to, że do końca życia prawdopodobnie jeszcze kilkukrotnie podpiszesz nową umowę o współpracy. Warto wiedzieć, że branża IT systematycznie się rozrasta. Inne natomiast znikają z rynku (mowa przede wszystkim o zawodach, które nie wymagają specjalistycznych umiejętności). Być może więc będziesz chciał/a lub musiał/a się przebranżowić. Jeśli więc masz choć trochę wolnego czasu, warto zainwestować w swoją przyszłość i nabyć nowe kompetencje, np. umiejętność programowania.

Programowanie jako rozrywka i hobby

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego warto umieć programować, to jest jeszcze jeden powód! Nauka kodowania dla wielu osób może być fantastyczną rozrywką. Takie hobby wymaga zaangażowania umysłu, co dla wielu może być niezwykle relaksujące. Warto także podkreślić, że każdy wysiłek intelektualny przyczynia się do poprawy pamięci i zwiększenia potencjału mózgu. Nauka programowania będzie więc dla Ciebie niezwykle korzystna nawet wtedy, kiedy nie zdecydujesz się na wykorzystanie swoich umiejętności w branży IT.

Programowanie to umiejętność, której warto się uczyć na każdym etapie życia, nawet jeśli nie planujesz pracy w IT. Być może kiedyś Ci się przyda! Jeśli nie, ma szansę stać się rozrywką, która zwiększy potencjał Twojego mózgu.

Powiązane posty
Technologia

Tablet dla dzieci – dlaczego warto rozważyć zakup tego urządzenia?

Tablet dla dzieci może okazać się narzędziem wspierającym ich rozwój – i nie tylko! To urządzenie edukacyjne i rozrywkowe bywa naprawdę przydatne…
TechnologiaBiznes

Sztuczna inteligencja do obsługi klienta - zalety i wyzwania tego rozwiązania

Oczekiwania klientów nieustannie rosną, podobnie jak koszty utrzymania właściwie wszystkich narzędzi, pracowników i procesów. Właśnie dlatego sztuczna inteligencja (AI) staje się coraz…
Nauka

Nowe trendy w programowaniu aplikacji: Co może zaoferować nauka na studiach inżynierskich?

Dziedzina, jaką jest programowanie, ulega ciągłym przemianom. Klasycznie definiuje się ją jako proces tworzenia programów komputerowych. Ponadto pod pojęciem programowanie kryje się…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *