PoradyBiznes

Dlaczego warto outsourcować zasoby IT?

it outsourcing Dlaczego warto outsourcować zasoby IT?

Dziś kluczem do osiągnięcia rentowności firmy jest budowanie jej przewagi konkurencyjnej. To proces, który w dużej mierze opiera się na outsourcowaniu procesów, które stanowią klucz do efektywnego działania. To zagadnienie, które dotyka także kwestii IT. Specjaliści IT dysponujący wiedzą i doświadczeniem są coraz ciężej spotykani, a ich efektywna rekrutacja coraz bardziej utrudniona, czasochłonna oraz kosztowna. Nic więc dziwnego, że outsourcing programistów cieszy się takim uznaniem.

Outsourcing IT a specjaliści inhouse

Outsourcing IT niesie za sobą ogromną paletę korzyści. Przede wszystkim dziś obserwować można rynek należący do pracowników. Wykwalifikowani specjaliści IT mogą więc wybierać spośród różnego rodzaju ofert, zwłaszcza ze względu na fakt, że to właśnie w ich zawodzie brakuje rąk do pracy- to jedna z branż, gdzie problem przybrał naprawdę sporych gabarytów rozmiary. To właśnie prowadzi ogromną liczbę firm do konkluzji, że  trudno posiadać własnych specjalistów inhouse, a o wiele prostszym rozwiązaniem jest stosowanie outsourcingu zasobów IT.

Korzyści płynące z outsourcingu programistów

Outsourcing programistów to w ostatnim czasie niezwykle często spotykana praktyka. Wynika z niej bardzo szeroka paleta różnorodnych korzyści. Przede wszystkim to oszczędność czasu, który jest najcenniejszą walutą dzisiejszego świata. Możemy wyeliminować żmudny proces przeprowadzania rzetelnej rekrutacji, która ma na celu znalezienie odpowiedniego kandydata na oferowane przez nas stanowisko.

Kolejną zaletą outsourcingu zasobów IT jest brak konieczności dokumentacji kadrowej. To wiąże się także z oszczędnością dodatkowej pracy. Co więcej, nie musimy dla specjalistów pracujących dla nas w ramach outsourcingu przewidywać stałego miejsca pracy przez pełny wymiar godzin. Bardzo często outsourcing IT oparty jest na zadaniowym systemie czasu pracy, bądź co w ostatnim czasie niezwykle popularne także na pracy zdalnej.

Outsourcing programistów to także mała ilość formalności, zastępstwo w przypadku choroby bądź urlopu oraz eliminacja kosztów pozapłacowych.

Dostępność bazy specjalistów z umiejętnościami dopasowanymi do naszych indywidualnych potrzeb

Niejednokrotnie do sprawnej obsługi firmy i pracy w dziale IT, wymagany jest specjalista o konkretnych umiejętnościach dopasowanych do potrzeb oraz profilu prowadzonej przez nas działalności. Co jednak bardzo ważne, często zdarza się tak, że konkretne umiejętności są nam niezbędne jedynie do jednego z realizowanych projektów, którego czas trwania wynosi np. miesiąc czy pół roku. Rozpoczęcie nowego projektu wymaga już implementacji nowego rozwiązania, do którego potrzebne są inne umiejętności. Outsourcing IT umożliwia nam rotację specjalistów, którzy w danym momencie są nam niezbędni do realizacji różnorodnych zadań. W tym przypadku nie borykamy się z problemem rozwiązywania umów o pracę na pełny etat. Co więcej, także znalezienie specjalisty jedynie na czas trwania jednego projektu nie jest zadaniem prostym i oczywistym.

Szukasz ekonomicznego i efektywnego rozwiązania do realizacji zadań swojej firmy w zakresie działań IT? Postaw na outsourcing, a z pewnością nie będziesz żałować.

Powiązane posty
BiznesOprogramowanie

Gratyfikant GT - program kadrowo-płacowy dla małych i średnich firm

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie prowadzenia firmy bez elektronicznego systemu kadrowo-płacowego. Tradycyjne metody, takie jak prowadzenie dokumentów papierowych czy ręczne obliczanie…
Biznes

Odkryj kluczowe zastosowanie szaf aktowych: Sekrety przechowywania dokumentów!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ułatwić sobie przechowywanie dokumentów w biurze lub w domu? W dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej rzeczy przechodzi…
BiznesInternetOprogramowanie

Krok po kroku jak założyć sklep internetowy - poradnik dla początkujących

Założenie sklepu internetowego to marzenie wielu przedsiębiorców, ale nie jest to łatwe zadanie. Wraz z rozwojem technologii i e-commerce, założenie sklepu internetowego…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *