SprzętPozostałe

Detale drona – Na co zwrócić uwagę?

dron Detale drona - Na co zwrócić uwagę?

Wiele osób uważa, że dron to świetna zabawka dla dziecka. Działanie ma takie samo jak zdalnie sterowany helikopter, jednak w dzisiejszych czasach drony pozwalają na znacznie więcej, niż zaspokajanie dziecięcych potrzeb odkrywania świata. Dzięki dronom można stworzyć niesamowite filmy, wakacyjne pamiątki czy odkryć dotąd nieznane obszary z powietrza. Atrakcyjne ceny dronów często kuszą potencjalnych konsumentów, jednak nie wszystkie pozwalają na długą i owocną pracę. Oto na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie drona. 

Na początek- czym w zasadzie jest dron?

Dron to niewielkie urządzenie, którym możemy sterować zdalnie. Niektóre bezzałogowe statki powietrze (UAV) posiadają także zdolność autonomicznego latania. Początkowo drony znalazły zastosowanie w wojsku, jednakże od kilku lat możemy z łatwością kupić modele przeznaczone do zwykłego użytkowania w przydomowych ogródkach. Wśród wielu modeli dronów możemy wyróżnić te, które służą do rekreacyjnego latania, a także te, pozwalające kręcić firmy i robić niesamowite zdjęcia. Inną kategorią dronów są te przeznaczone do wyścigów, jednak obecnie nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Czym więc się sugerować przy wyborze drona spełniającego własne potrzeby?

Kamerka w dronie

Choć obserwowanie świata z góry zdaje się być niezwykle ciekawą opcją to jednak na początku powinniśmy poznać przepisy prawne pozwalające na bezpieczne użytkowanie drona. Przepisy prawa lotniczego, którymi należy się sugerować to konieczność latania tym urządzeniem w odległości minimum 30 metrów od ludzi, oraz 100 metrów od zabudowań. Sprzęt, którego używamy powinien znajdować się stale w zasięgu naszego wzroku, oraz nie może wykraczać na :

  • lotniska,
  • kopalnie,
  • ujęcia wody,
  • oczyszczalnie ścieków,
  • rurociągi paliwowe,
  • wodociągi,
  • banki,
  • elektrownie,
  • muzea,
  • obiekty telewizyjne, itd.

Wybierając model umożliwiający nam filmowanie świata powinniśmy zwrócić uwagę na jakoś kręconego materiału. Odpowiednia rozdzielczość pozwoli nam na uchwycenie detali, które z pewnością zrobią ogromne wrażenie podczas oglądania stworzonego filmu.

Długość lotu

O tym na pewno wie każdy, kto planuje zakup drona. Czas lotu umożliwia dłużą pracę urządzenia- a co za tym idzie- daje większą możliwość na stworzenie niepowtarzalnego materiału. Wybierając drona, którego zadaniem będzie amatorskie kręcenie filmów, możemy pozwolić sobie na średnią długość lotu. Jeśli jednak pragniemy tworzyć niesamowite, długie filmy, ukazujące piękno krajobrazu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby bateria starczała na odpowiednio długi czas.

Drony to świetna zabawa pozwalająca na lepsze poznanie okolicy i tworzenie niesamowitych wspomnień. Dzięki nim odkrywamy nowy świat i mamy możliwość spojrzenia na wszystko z lotu ptaka. Każdy, kto zdecyduje się na zakup drona z pewnością dostarczy sobie i bliskim niesamowitej frajdy.

Powiązane posty
Sprzęt

Aparaty natychmiastowe – szybkie drukowanie zdjęć

Aparaty natychmiastowe to nie tylko narzędzie do fotografowania, lecz także urządzenia, które w jednym momencie tworzą i przekształcają chwilę w trwałą pamiątkę….
Sprzęt

Telewizor dla graczy – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Miłośnicy konsoli stanowią dość dużą część graczy. Aby wrażenia z rozgrywki były jak najlepsze, oprócz najnowszej konsoli czy szybkiego dysku SSD, istotny…
Pozostałe

Betonowy stół do ping-ponga zewnętrzny – czym jest i jak go wybrać?

Betonowy stół do ping-ponga zewnętrzny to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne stołu do gry w tenisa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *