BiznesTechnologia

Pomocnik smartfona, czyli smartwatch – czy warto go kupić?

smartwatch Pomocnik smartfona, czyli smartwatch - czy warto go kupić?

W ostatnim czasie smartwatche stały się bardzo popularne choć w sprzedaży są od kilku lat. Przez ten kilkuletni okres obecności na rynku w smartwatchach zaszły zmiany nie tylko w ich wyglądzie, lecz także w funkcjach jakie posiadają. Pomimo tych zmian wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto zakupić smartwatch? Jeśli tak, to jaki smartwatch będzie najlepszy?

Smartwatch jako dopełnienie smartfona

Smartwatch jest gadżetem, który jest w pełni kompatybilny z smartfonem. Choć niektóre modele posiadają miejsce na kartę SIM– tym samym mogą działać samodzielnie. Jednak pełne możliwości smartwatcha można poznać dopiero w duecie z smartfonem. Jedną z podstawowych funkcji  jest prezentowanie powiadomień z smartfona na wyświetlaczu smartwatcha.

Dzięki temu na zegarku można zobaczyć informacje o połączeniach przychodzących, otrzymanych wiadomościach SMS czy mailach– wszystkie wyświetlające się wiadomości można odczytać bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni lub torebki.

Większość modeli smartwatcha posiada również m.in. kontrolę odtwarzanej muzyki oraz kilka innych ciekawych opcji. Wszystkie funkcje miały nie tylko zaoszczędzić użytkownikowi czas, lecz także ułatwić funkcjonowanie tegoż użytkownika.

Czy warto kupić smartwatcha do uprawiania sportu?

Wydawać by się mogło, iż ten nowoczesny elektroniczny zegarek będzie bardzo podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nic bardziej mylnego, najnowocześniejsze smartwatche są wręcz pancerne– odporne na wiele czynników zewnętrznych.

Odporność na wodę i kurz

Obecnie większość najnowszych smartwatchy posiada obudowy odporne na działanie wody oraz kurzu. Taki model jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które uprawiają sport na powietrzu np.: jazdę na rowerze czy bieganie, kiedy mogą zaskoczyć opady deszczu.

Pulsometr, licznik kalorii, GPS oraz inne przydane funkcje dla sportowców

W smartwatchu ważne są także inne przydatne funkcje. Jedną z nich jest możliwość lokalizacji GPS, a tym samym przebyty dystans oraz prędkość z jaką ten dystans został pokonany. Dla osób uprawiających sport bardzo ważną funkcją będzie pulsometr, który pokazuje czy tempo ćwiczeń jest odpowiednie. Dla wielu sportowców amatorów ważne jest także licznik spalonych kalorii podczas treningu.

Wszystkie dane zebrane podczas treningu przez smartwatch mogą zostać przesłane na smartfon, a następnie dokładnie przeanalizowane za pomocą dedykowanych aplikacji.

Smartwatch dla każdego?

Na rynku można znaleźć nie tylko modele dedykowane dla pań i dla panów, lecz przede wszystkim na każdą kieszeń. Cena najtańszego modelu tego zegarka wacha się od 200- 250 zł. Dobrej jakości smartwatch można zakupić już za niecałe 1000 zł.

Czy warto kupić smartwatcha?

O tym czy warto zakupić smartwatch decyduje tylko i wyłącznie jego przyszłe wykorzystanie. Dlatego, też inteligentny zegarek będzie świetnym pomysłem dla osób:

  • szukających urządzenia do mierzenia aktywności fizycznej;
  • potrzebujących urządzenia do monitorowania organizmu m.in. pulsu czy pracy serca;
  • szukających multimedialnych zegarków, które obsługują kilka aplikacji;

O przydatności smartwatcha decydują nie tylko jego funkcje, lecz również wielkość wyświetlacza, czas pracy baterii czy jakość obudowy (np.: czy jest wodoodporna)Inteligentny zegarek jest świetnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport. 

Powiązane posty
Technologia

Samsung A53 – czy to dobry telefon dla graczy?

Czasy, kiedy do grania w gry służyły jedynie dedykowane konsole i komputery, odeszły już do historii, a my coraz częściej sięgamy po…
Dom i ogródTechnologia

Z czego składa się inteligentny budynek?

Inteligentny budynek to taki, który zarządzany jest przy użyciu automatycznego i centralnego systemu, przez co możliwa jest automatyzacja procesów i ich zdalna…
BiznesTechnologia

Tajemnica popularności Shopify

W dzisiejszych czasach platformy sprzedażowe stały się jednym z najlepszych miejsc do prezentowania swoich produktów. Zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *