Technologia

Samsung A53 – czy to dobry telefon dla graczy?

MX 9036 Samsung A53 – czy to dobry telefon dla graczy?

Czasy, kiedy do grania w gry służyły jedynie dedykowane konsole i komputery, odeszły już do historii, a my coraz częściej sięgamy po wirtualną rozrywkę na ekranie naszych smartfonów. Zanim jednak będziemy mogli zanurzyć się w fantastyczne przygody przygotowane dla nas przez projektantów gier, powinniśmy wyposażyć się w dobry smartfon, na którym każdy kolejny pokonany przeciwnik będzie przyjemnością. Jak w tym kontekście wypada nowy Samsung A53? Czy to odpowiedni telefon dla graczy?

Telefon do gier – czego nie może w nim zabraknąć?

Zanim przejdziemy do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy Samsung A53 będzie stanowił dobry wybór dla graczy, powinniśmy zastanowić się pokrótce, jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry telefon do gier. Czego nie może w nim zabraknąć?

Kluczowe znaczenie dla odbioru przez nas wirtualnej rozgrywki z całą pewnością ma ekran. Niezależnie czy mówimy tutaj o dużym telewizorze, czy małym smartfonie, im lepszy będzie wyświetlacz naszego urządzenia do grania, tym łatwiej będzie nam się przenieść do wirtualnego świata. Ekran w telefonie dla gracza powinien być więc wyraźny, jasny i płynny.

Spore znaczenie dla jakości naszych sesji gamingowych mają także podzespoły zastosowane w danym urządzeniu. Mowa tutaj oczywiście głównie o procesorze oraz pamięci RAM. Telefon z dużą pamięcią RAM i szybką jednostką obliczeniową będzie w stanie łatwiej przetwarzać treści, nawet tak trudne do wygenerowania, jak nowoczesna grafika w grach mobilnych. Na sam koniec powinniśmy rzucić okiem również na pojemność baterii – ten parametr może okazać się kluczowy w przypadku długich podróży.

Wiemy już, po jakich cechach można poznać odpowiedni telefon do gier. Jak na wszystkich tych płaszczyznach radzi sobie Samsung A53 i czy będzie on dobrym wyborem na telefon dla graczy?

Samsung A53 a granie w gry

Nowy A53 to telefon ze średniej półki cenowej. Pomimo kompromisu pomiędzy wykonaniem a ceną tego urządzenia, kiedy weźmiemy je do ręki po raz pierwszy, z całą pewnością nie zorientujemy się, że nie mamy właśnie do czynienia z flagowym modelem marki. Samsung A53 potrafi zaskoczyć, jeśli chodzi o wygląd i wydajność, nawet jeśli zamierzamy go przetestować w najnowszych tytułach gier.

Ekran tego smartfona został wyposażony w odświeżanie o częstotliwości 120Hz. Dzięki tej właściwości wyświetlacz w modelu A53 świetnie radzi sobie z płynnym wyświetlaniem treści, niezależnie czy akurat scrollujemy menu, czy bierzemy udział w wirtualnym wyścigu. Warto też zauważyć, że jest to ekran Super AMOLED, co dodatkowo dodaje mu dynamizmu.

A53 to także telefon z dużą pamięcią RAM i mocnym procesorem. Takie zestawienie pomoże mu przetrwać nawet długie sesje w różnych wirtualnych światach. Procesor w modelu A53 ma aż osiem rdzeni, co daje mu możliwość wykonywania wielu różnych obliczeń w tym samym czasie. Ich wydajność wspomaga 6GB pamięci RAM i sprawia, że niezależnie od tego, co robimy na telefonie, będziemy się mogli tym cieszyć bez żadnych zacięć.

Samsung A53 to zdecydowanie dobry telefon dla graczy za przystępną cenę. Znajdziemy w nim wszystkie cechy, których nie powstydziłby się żaden gamingowy telefon, a każda partia w nasz ulubiony tytuł na tym urządzeniu będzie mogła być prawdziwym relaksem i przyjemnością.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane posty
Technologia

Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu niszczarki biurowej?

W dzisiejszym świecie biznesu bezpieczeństwo danych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego inwestycja w dobrej jakości niszczarkę biurową to mądra decyzja dla każdego…
Dom i ogródTechnologia

Z czego składa się inteligentny budynek?

Inteligentny budynek to taki, który zarządzany jest przy użyciu automatycznego i centralnego systemu, przez co możliwa jest automatyzacja procesów i ich zdalna…
BiznesTechnologia

Tajemnica popularności Shopify

W dzisiejszych czasach platformy sprzedażowe stały się jednym z najlepszych miejsc do prezentowania swoich produktów. Zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *