Sprzęt

Jak właściwie działają (mechanicznie) przyciski adaptacyjne sterownika PS5?

astros playroom ps5 playstation 5 guide.original Jak właściwie działają (mechanicznie) przyciski adaptacyjne sterownika PS5?

Nowe kontrolery DualSense w konsoli PlayStation 5 oferują adaptacyjne przyciski, które mierzą nacisk palca gracza i generują silne wibracje.

Nowa konsola PlayStation 5 została wyposażona w zupełnie nowy kontroler. Kontroler DualSense posiada nowe funkcje, które wielu graczy bardzo chętnie zobaczy, w tym adaptacyjną technologię spustu, która mierzy siłę nacisku na przycisk spustowy podczas gry. Ta nowa modyfikacja jest bardziej złożona niż kontrolery z przeszłości, a analiza mechanizmu spustowego od wewnątrz pokazuje, jak daleko posunęła się technologia pozwalająca na zagłębianie się w gry z nową generacją konsol.

Spusty w przeszłości nie były w większości przypadków niczym innym jak przyciskiem. Kontroler DualSense zastąpił jednak prosty przycisk DualShock’a skomplikowanym systemem pomiarowym. Po otwarciu kontrolera, moduł wyzwalacza może być całkowicie zdemontowany z każdej strony i odsłania szczegółowy zestaw mechanizmów, które przekazują informacje zwrotne do nowych, mocnych silników wibracyjnych. Ponieważ moduł jest w pełni zdejmowalny, spusty są łatwo wymienialne, co jest wygodne dla graczy, którzy chcą dokonać domowych napraw zużytych części.

Wewnątrz nowego mechanizmu spustowego zintegrowano przekładnie, które mierzą opór wynikający z nacisku wywieranego na właściwy przycisk spustowy. Przekładnie oporowe mają różne nacięcia, które komunikują się z potencjometrem kontrolera, co pozwala na uwolnienie odpowiedniej ilości wibracji przez nowe, mocne silniki wewnątrz kontrolera. Przekładnie są bardzo czułe i są w stanie dokładnie określić siłę wywieraną na spust w celu uzyskania optymalnych wrażeń interaktywnych. Ta czułość na wibracje jest jedną z wielu cech charakterystycznych dla nowej konsoli Sony.

W konsoli PlayStation 5 DualSense zastosowano zaawansowaną technologię spustu.

Oprócz zintegrowanej reakcji na nacisk przyciski posiadają także tłumik drgań, który izoluje i kieruje wibracje, chroniąc jednocześnie czułą technologię pomiarową przed uszkodzeniem. W ten sposób części są mniej narażone na uszkodzenie w wyniku działania stałej siły wibracji lub rozłączenia się z powodu silnych wibracji, do których zdolny jest kontroler DualSense. Pomoże to szczególnie graczom, którzy mają skłonność do zaciskania przycisków lub dostosowywania się do kontrolera zamiast myszy, ponieważ PS5 nie będzie obecnie wspierał gry za pomocą myszy i klawiatury.

Podczas gdy na PS5 pojawi się wiele nowych funkcji, takich jak możliwość tworzenia zaprogramowanych ustawień dla napisów i poziomów trudności w poszczególnych grach, zmiany w sposobie zagłębiania się gracza za pomocą nowego kontrolera DualSense mogą być krokiem w kierunku tego, jak może wyglądać przyszłość gier. Unowocześnienia i budowa nowego kontrolera PlayStation 5 przełamują złożoność technologii dla nowej generacji konsol i demonstrują poświęcony czas i wiedzę, jakie wkłada się w każdy komponent, aby zapewnić graczom optymalne wrażenia z gry.

Powiązane posty
Sprzęt

Jak będą działać przyciski adaptacyjne PS5 DualSense?

Po zaledwie kilku miesiącach od premiery PS5 zaczynamy wreszcie lepiej rozumieć, jak dział PlayStation planuje ewoluować w dziedzinie interaktywnej rozrywki następnej generacji….
Sprzęt

Woojer Edge: przypnij trochę haptycznego basu do klatki piersiowej

Woojer Edge to przetwornik, który przypinasz do siebie, aby dodać energii i cielesnej reakcji na muzykę i media interaktywne. Dostępne jako Strap…
Sprzęt

Jak działa drukarka 3D

Technologia druku 3D może być łatwo uznana za jedno z najbardziej kultowych osiągnięć naukowych XXI wieku. A dlaczego nie? Bo kto by…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *