PoradyPozostałe

Jak pobrać film z Facebooka?

jak pobrać film z fb

W internecie ogromną ilość treści stanowią filmy. Po zobaczeniu czegoś zabawnego bądź ciekawego, ludzie pragną podać film dalej. Jednakże wiele publicznych i popularnych stron skutecznie uniemożliwia pobieranie filmów na prywatny dysk komputera. Dobrą alternatywą dla pobierania może wydawać się funkcja udostępniania, jednakże odnalezienie udostępnionego wcześniej filmu, może pochłonąć ogromną ilość czasu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatem pobieranie filmów bezpośrednio na urządzenie.

Możliwe sposoby pobrania filmów z Facebooka

Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Stanowi także kopalnię filmików pochodzących z YouTube’a bądź innych platform. Jeśli osoba jest właścicielem filmu, bez problemu może pobrać go z zakładki „filmy”, bądź ściągnąć z panelu opcji przy wyświetlaniu. Poza wcześniej wspomnianym udostępnieniem, możliwe jest także zapisanie filmu w specjalnej zakładce na stronie. Jednakże tak zapisany film także nie trafia na dysk komputera, a można go odtworzyć jedynie za pomocą wejścia w „zapisane”. W internecie istnieje wiele poradników opisujących w jaki sposób pobrać film na urządzenie. Najlepsze i najskuteczniejsze okazują się strony posiadające specjalne pole na wklejenie adresu URL filmu i generującego plik gotowy do pobrania, najczęściej w formacie mp4. Jest bardzo dużo takich stron, warto wybrać taką, która nie obniży jakości pobranego filmu. Kolejnym sposobem jest zmiana widoku strony na mobilny. Z tego poziomu w opcjach czasem istnieje możliwość pobrania filmu, jednakże bez użycia aplikacji. Nie jest to sposób pewny w stu procentach, ponieważ czasem ta opcja jest niedostępna. Jeszcze jednym sposobem może okazać się kliknięcie prawym przyciskiem myszy na film oraz wybranie opcji „zbadaj”. Z tego poziomu można odnaleźć w załączniku link do filmu i stamtąd go pobrać.

Prawa do pobierania filmów

Samo pobranie filmu z Facebooka jest legalne, jednakże uzyskiwanie korzyści materialnych z tego tytułu stanowi kradzież własności intelektualnej. Warto mieć to na uwadze posługując się ściągniętym filmem. Nie powinno się go również wykorzystywać we wszelkiego rodzaju prezentacjach, bez podania źródła w postaci umieszczonego później adresu URL.

Podsumowanie

Jak widać, pobranie filmu z Facebooka jest jak najbardziej możliwe i dość łatwo osiągalne. Istnieje na to kilka wyżej wymienionych sposobów. Najskuteczniejszym i najłatwiejszym wydaje się wklejenie linku do specjalnej strony generującej plik mp4. Należy jednak pamiętać, iż taki film stanowi czyjąś własność intelektualną i nie wolno jej przywłaszczyć.

Powiązane posty
InternetPorady

Chcesz usunąć konto na Aliexpress? Sprawdź jak to zrobić!

AliExpress jest popularnym serwisem zakupowym. Produkty w nim dostępne pochodzą najczęściej z Chin, dzięki czemu ich cena jest bardzo konkurencyjna. Serwis zyskał na…
Porady

Jak działają systemy audiowizualne?

Obecne rozwiązania technologiczne wchodzą na zupełnie nowy pułap działania. Jednym z przykładów mogą być nowoczesne systemy audiowizualne, które wykorzystywane są podczas różnego…
SprzętNaukaPorady

Monitor gamingowy - na zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych i najbardziej podstawowych narzędzi współczesnego gracza oprócz silnego procesora, karty graficznej, zgrabnej myszki i mechanicznej klawiatury jest właśnie monitor….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *