Pozostałe

Nowe metody w dziedzinie stomatologii

10 Nowe metody w dziedzinie stomatologii

Dbałość o zęby powinna leżeć na sercu każdemu człowiekowi. Tylko dzięki temu uda się utrzymać zęby w dobrym stanie. Trzeba przyznać, że współczesna stomatologia jest w stanie zapewnić rewolucyjne metody, jeżeli chodzi o badanie, jak również leczenie. Wśród ciekawych propozycji, jakie aktualnie znaleźć można na rynku, jest skaner wewnątrzustny. Co to tak naprawdę jest?

Obraz jamy ustnej

Dentyści, zanim podejmą jakiekolwiek działania, muszą ocenić stan jamy ustnej. Teraz w sposób znaczący ułatwi to skaner wewnątrzustny. Wystarczy kilkadziesiąt sekund, aby na monitorze, w porządnym wymiarze, uzyskać pożądany przez siebie obraz. Warto nadmienić, że obraz, który się ukazuje, jest bardzo dokładny i jest w stanie wychwycić to, co mogłoby umknąć „na żywo” oku ludzkiemu. To właśnie dzięki niemu można przekonać się, jak tak naprawdę wygląda struktura anatomiczna zębów, jak również dziąseł. Lekarz ma szansę dowiedzieć się, jak tak naprawdę wygląda kształt dziąseł i zębów.

Co jest jednak najważniejsze, to skaner wewnątrzustny pokazuje skalę ubytków, jak również ewentualne wady zgryzu. Nadeszła nowa era w stomatologii, która jest w stanie sprawić, że leczenie zębów stanie się zdecydowanie przyjemniejsze.

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego

Trzeba przyznać, że coraz większa ilość gabinetów stomatologicznych myśli o zastosowaniu takiego urządzenia. Dlaczego? Chociażby z tego względu, aby móc sobie ułatwić wykonywanie pracy. Co jest ważne, to również to, że obraz, który daje taki skaner, widoczny jest także dla pacjenta, który może sam ocenić, jak wygląda jego uzębienie.

Lekarze doceniają jego obecność, ponieważ zaplanowanie leczenia przy jego pomocy, jest zdecydowanie łatwiejsze. Skanery są najczęściej wykorzystywane w diagnostyce implantologicznej, ortodontycznej i protetycznej. Warto również nadmienić, że to dzięki skanerowi nie trzeba wykonywać tradycyjnych mas wyciskowych. W znaczny sposób poprawia to komfort pacjenta podczas leczenia.

Zakup lub wynajem

Jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia, to może skorzystać z oferty wynajmu. Je to oferuje Cereclab. Całościowa oferta dostępna jest na stronie https://cereclab.pl/wynajmij-skaner-wewnatrzustny. Oto niesamowita propozycja, dzięki której będzie można poprawić codzienny komfort swojej pracy. Tym bardziej, że zyskuje się możliwość pracy na niesamowitym urządzeniu, które jest w stanie dać naprawdę dokładny obraz jamy ustnej oraz zębów. Warto przekonać się do takiego urządzenia, jakie już zrewolucjonizowało medycynę.

Powiązane posty
Pozostałe

Etui ze zdjęciem - spersonalizuj swój telefon

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spersonalizowanie swojego smartfona, to etui ze zdjęciem to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki temu produktowi możesz mieć…
Dom i ogródPozostałe

Rolety – czy warto inwestować w te na zewnątrz?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej powszechne rozwiązanie, które widoczne jest nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w mieszkaniach. Czy rolety tego…
Pozostałe

Teleradiologia – co warto wiedzieć?

Teleradiologia to dziedzina medycyny, w której obrazy radiologiczne są przesyłane za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej do specjalisty z dziedziny radiodiagnostyki, który je interpretuje….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *