Biznes

Jak wybrać dla siebie powierzchnie magazynowe?

7 Jak wybrać dla siebie powierzchnie magazynowe?

Niemal każda firma musi gdzieś składować swoje towary. Jednak posiadanie własnego magazynu w wielu przypadkach jest nieopłacalne lub zupełnie niemożliwe. Z poniższego artykułu można się dowiedzieć, jak wybrać dla siebie powierzchnie magazynowe do wynajęcia.

Bliskość klienta – im szybsza dostawa towaru, tym lepiej!

Klienci po złożeniu zamówienia zawsze z niecierpliwością wypatrują swojej paczki. Czasem, ze względu na specyfikę produktu pakunek jest długim procesem. Nie należy wydłużać go odległością, jaką towar będzie musiał przebyć do końcowego użytkownika. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia należy dobierać tak, by znajdowały się możliwe blisko punktu docelowego, w jakim mają się znaleźć.

Cena – nie przepłacaj za to samo! Porównanie cen przed ostatecznym zakupem

Różne firmy mogą oferować podobne wymiary magazynu po diametralnie różnych cenach. Przed wyborem warto dokonać bardzo głębokiej analizy potencjalnych kosztów, by nie zapłacić kilkukrotnie więcej za porównywalną jakość. W skład ceny poza powierzchnią mogą wchodzić także różnego rodzaju udogodnienia, które należy każdorazowo przeliczyć w stosunku do kwoty.

Rozmiar powierzchni a towar w niej składowany

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia powinny być dobierane tak, by pomieścić planowany do umieszczenia w nich asortyment. Masowy dystrybutor maszyn budowlanych nie zadowoli się takimi samymi wymiarami, jak lokalny księgarz. Należy bardzo dokładnie wiedzieć jaki towar i w jakiej ilości ma się na stanie. W swoich kalkulacjach warto zostawić nieco wolnego miejsca na zwroty towarów lub nagłe powiększenie firmowej oferty.

Zakres usług firmy

Niektóre firmy oferują samą powierzchnię magazynową. Inne dołączają do niej pełen pakiet usług logistycznych. Należy dobrać pakiet do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli posiada się swój własny dział logistyczny, druga opcja niekoniecznie powinna być brana pod uwagę. Warto także sprawdzić, jakie usługi kryzysowe oferuje dana firma, jeśli magazyn padnie ofiarą sytuacji losowej.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – gdzie kupić?

Giełda Elizówka jest jednym z miejsc wartym polecenia. Posiada ona ofertę różnego rozmiaru powierzchni magazynowych, której całokształt można przeczytać na stronie internetowej https://www.elizowka.pl/oferta/powierzchnia-magazynowa-do-wynajecia. Firma zapewnia swoim Klientom także pomieszczenia biurowe. Częścią jej usług są także giełdy kwiatów, owoców, a także różnych warzyw. Można w niej zakupić produkty przechowywane w dobrych warunkach i sprzedawane po bardzo konkurencyjnych cenach.

Powiązane posty
BiznesOprogramowanie

Gratyfikant GT - program kadrowo-płacowy dla małych i średnich firm

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie prowadzenia firmy bez elektronicznego systemu kadrowo-płacowego. Tradycyjne metody, takie jak prowadzenie dokumentów papierowych czy ręczne obliczanie…
Biznes

Odkryj kluczowe zastosowanie szaf aktowych: Sekrety przechowywania dokumentów!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ułatwić sobie przechowywanie dokumentów w biurze lub w domu? W dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej rzeczy przechodzi…
BiznesInternetOprogramowanie

Krok po kroku jak założyć sklep internetowy - poradnik dla początkujących

Założenie sklepu internetowego to marzenie wielu przedsiębiorców, ale nie jest to łatwe zadanie. Wraz z rozwojem technologii i e-commerce, założenie sklepu internetowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *