Dom i ogródPozostałe

Automatyka do bram dla domu jednorodzinnego

automatykadobram10 Automatyka do bram dla domu jednorodzinnego

Możliwość bezobsługowego otwierania i zamykania wjazdu na posesję to niejedyne zalety automatów bramowych. W artykule omawiamy, do czego służy automatyka do bram dla domu jednorodzinnego. Pokazujemy również, jak wybrać dobre automaty do bram.

Profesjonalna ochrona prywatnej posesji domu jednorodzinnego wymaga zastosowania szeregu rozmaitych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa mienia i osób. Specjaliści polecają stosowanie monitoringu wizyjnego IP, systemów alarmowych SSWiN oraz kontroli dostępu KD wraz z instalacjami automatyki budynkowej (tzw. smart home). Nierozłącznym elementem tych rozwiązań jest automatyzacja – również automatyka i siłowniki do bram przesuwnych oraz garażowych.

Do czego służy nowoczesna automatyka i siłowniki do bram?

Na początek odpowiemy na częste pytanie zadawane przez użytkowników, które brzmi: do czego służy nowoczesna automatyka i siłowniki do bram? Automaty bramowe to urządzenia, które pozwalają na sterowanie otwieraniem i zamykaniem wjazdu na posesję, dzięki specjalnym elementom siłownikowym, sterownikom elektronicznym oraz napędom elektrycznym. Ich zastosowanie pozwala w pełni zautomatyzować proces otwierania-zamykania bramy.

Wysokiej klasy automatyka bram stanowi doskonałe rozwiązanie również w przypadku konieczności zapewnienia łatwego wjazdu na teren posesji osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Użytkownicy nie muszą wysiadać z pojazdu w celu otworzenia czy zamknięcia bramy wjazdowej. Proces odbywa się w pełni automatycznie, dzięki komponentom dostępnych między innymi w sklepie internetowym EC System.

Jakie zalety i zastosowania ma automatyka do bram dla domu?

Wiemy już, jak działają nowatorskie automaty bramowe. Spójrzmy zatem, jakie zalety i zastosowania ma automatyka do bram dla domu?

  • Komfort – kierowca nie musi opuszczać pojazdu w celu otworzenia albo zamknięcia wjazdu na teren domu jednorodzinnego, proces odbywa się automatycznie.
  • Bezpieczeństwo – w połączeniu z systemem monitoringu wizyjnego automaty bram przesuwnych i garażowych zapewniają pełną kontrolę przepływu osób i pojazdów.
  • Praktyczność – użytkownik nie musi ręcznie otwierać ciężkiego skrzydła bramowego, lecz jest zastępowany przez wydajny napęd elektryczny i siłownik do bramy.
  • Wydajność – wysokiej klasy silniki stosowane w konstrukcji mechanizmów napędowych automatyki do bram potrafią poruszać nawet wielotonowymi elementami bramowymi.
  • Zdalne sterowanie – produkty mogą być kontrolowane przy użyciu przycisku wewnątrz budynku, pilota bezprzewodowego albo funkcjonalnej aplikacji mobilnej.

Innowacyjna automatyka bram przesuwnych, skrzydłowych i garażowych znajduje zastosowanie zarówno na terenie domów jednorodzinnych, jak i osiedli mieszkaniowych.

Jak wybrać dobre automaty do bram?

Szereg wymiernych korzyści wynikających z automatyzacji sprawia, że coraz więcej użytkowników zadaje sobie pytanie – jak wybrać dobre automaty do bram? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

  • Rodzaj pracy – w przypadku zastosowań domowych wystarczy wybór urządzenia do użytku przydomowego, nie musimy inwestować w sprzęt półprofesjonalny czy przemysłowy.
  • Waga bramy – automatyka musi być w stanie poruszać konstrukcją o określonym ciężarze, warto zatem dobrać urządzenie z odpowiednim marginesem tego parametru.
  • Wydajność – liczona w „cyklach otwarcia-zamknięcia na dzień” oraz „maksymalnej prędkości liniowej”, które wpływają na komfort użytkowania automatyki bram.

Ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest także klasa ochrony IP, w jakiej została zaprojektowana elektronika i sterownik czy napęd – warto wybrać sprzęt klasy minimum IP 44.

Niezawodna i praktyczna automatyka bram dla domów jednorodzinnych

Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w zakresie automatyzacji otwierania i zamykania wjazdu na posesję, to niezawodna i praktyczna automatyka bram dla domów jednorodzinnych zaskoczy Cię swoją funkcjonalnością. Zaufanym dostawcą produktów należących do tej kategorii jest sklep internetowy EC System. Doświadczeni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze komponentów, dopasowanych do Twoich potrzeb.

Powiązane posty
Dom i ogród

Jak wyprostować ścianę? Dlaczego warto zdecydować się na suchą zabudowę?

Proste ściany niewątpliwie są ozdobą pomieszczenia i wpływają na wzrost wartości nieruchomości. Zależnie od stopnia krzywizny ścian należy stosować różne rozwiązania. Czasem…
Dom i ogródPozostałe

Rolety – czy warto inwestować w te na zewnątrz?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej powszechne rozwiązanie, które widoczne jest nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w mieszkaniach. Czy rolety tego…
Pozostałe

Nowe metody w dziedzinie stomatologii

Dbałość o zęby powinna leżeć na sercu każdemu człowiekowi. Tylko dzięki temu uda się utrzymać zęby w dobrym stanie. Trzeba przyznać, że…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *