SprzętTechnologia

Czy warto kupić Macbook Pro M1?

20220909180240 macbook apple imac computer 39284.jpeg Czy warto kupić Macbook Pro M1?

Jeżeli chodzi o osoby, które miały już okazję pracować na sprzęcie marki Apple, zazwyczaj przy zmianie komputera na nowy nie trzeba ich specjalnie zachęcać do tego, aby po raz kolejny zaufały produktom amerykańskiej firmy. Wątpliwości związane z zakupem Macbooka mogą mieć natomiast ci, którzy dotychczas pracowali wyłącznie na komputerach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows.

Nieco wyższa cena, jaką należy zapłacić za Macbook Pro w porównaniu z tańszymi laptopami innych producentów, może początkowo zniechęcać, dlatego warto zrozumieć, z czego ona wynika. Przede wszystkim wybierając Apple Macbook Pro, można być spokojnym o komfort pracy i bezpieczeństwo. Nie dość, że laptop Apple działa pod kontrolą macOS, który jest wyjątkowo bezpieczny. Dodatkowo duża liczba rdzeni procesora i świetna wydajność termiczna sprawiają, że nawet po wielogodzinnej pracy wszystkie aplikacje uruchamiają się bardzo szybko, a komputer prawie w ogóle się nie nagrzewa. Na tym jednak zalety sprzętów Apple się nie kończą.

Zalety Apple Macbook Pro

Tym, co wyróżnia Macbook Pro M1 na tle konkurencji, jest przede wszystkim wspomniany czip M1, który ma aż 16 miliardów tranzystorów. Pozwala to wykorzystać potencjał najnowszego sygnałowego procesora obrazu między innymi kamerze FaceTime HD i wykorzystywanym na co dzień aplikacjom. Nowoczesne aktywne chłodzenie sprawia, że sprzęt się nie nagrzewa, co korzystnie wpływa na komfort i żywotność podzespołów.

Specyfikacja Macbook Pro M1

Model o przekątnej ekranu Retina 13,3” działa w wysokiej rozdzielczości (2560 x 1600 px), dzięki czemu wszystkie wyświetlane zdjęcia i filmy zawsze wyglądają doskonale. Dzięki zastosowaniu technologii True Tone komputer automatycznie reguluje balans bieli, w zależności od aktualnego oświetlenia. Pozwala to uzyskać naturalny obraz bez względu na to, czy ktoś preferuje pracę w godzinach porannych, czy też woli pracować nocami. Docenią to szczególnie graficy, ponieważ zawsze odcienie skóry wyglądają naturalniej na nowych komputerach od Apple. Laptop wyposażony jest w Touch ID wyposażony w niezawodny czytnik linii papilarnych, który ułatwia logowanie się do systemu i oznacza mniej naciśnięć klawiszy. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja wykrywania twarzy. Rozbudowana pamięć karty graficznej współdzielona z systemową spokojnie wystarczy do większości zastosowań i pomoże uzyskać w przypadku obrazów bogactwo detali. Pod względem stosunku sygnału do szumów, jakość wbudowanego mikrofonu zadowoli nawet profesjonalistów.

Ile kosztuje laptop Apple Macbook Pro?

Aktualnie model Pro M1 od Apple można kupić już za niecałe 6 000 PLN, a w razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych rat.

Powiązane posty
Sprzęt

Aparaty natychmiastowe – szybkie drukowanie zdjęć

Aparaty natychmiastowe to nie tylko narzędzie do fotografowania, lecz także urządzenia, które w jednym momencie tworzą i przekształcają chwilę w trwałą pamiątkę….
Sprzęt

Telewizor dla graczy – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Miłośnicy konsoli stanowią dość dużą część graczy. Aby wrażenia z rozgrywki były jak najlepsze, oprócz najnowszej konsoli czy szybkiego dysku SSD, istotny…
TechnologiaBiznes

Sztuczna inteligencja do obsługi klienta - zalety i wyzwania tego rozwiązania

Oczekiwania klientów nieustannie rosną, podobnie jak koszty utrzymania właściwie wszystkich narzędzi, pracowników i procesów. Właśnie dlatego sztuczna inteligencja (AI) staje się coraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *