Debian GNU/Linux logo
6. Gdzie szukać pomocy ?

[ << ] [ < ] [ Strona główna ] [ > ] [ >> ]

Jest dużo miejsc gdzie możesz uzyskać pomoc na temat Linuksa. Są to strony WWW, fora, kanały IRC, a nawet prywatna pomoc kolegi/koleżanki.

Jeżeli jeszcze nie przeczytałeś poprzedniego artykułu pod tytułem "Co dalej?" to proszę wróć się i przeczytaj go uważnie, a potem czytaj dopiero ten artykuł. Dlaczego? Bo nie będę pisał tego samego po kilka razy.

Za nim podam kilka źródeł, z których możesz skorzystać musisz najpierw przeczytać RTFM - bez tego daleko nie zajedziesz (chyba, że znasz zasady netykiety).

Teraz do rzeczy.

Jeżeli chodzi o fora to mogę polecić tylko cztery gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc: Moją pomoc uzyskasz najprawdopodobniej tylko na forum forum.dobreprogramy.pl. Dlaczego? Ponieważ tylko na tym forum się udzielam.

Kanały IRC mogę polecić tylko dwa (wszystkie w IRCnet): Z list i grup dyskusyjnych nie korzystam, więc na ten temat nie powiem za wiele. Ale jeśli jesteś tym zainteresowany to odwiedź oficjalną stronę Debiana i tam poszukaj informacji o tym.

Co do stron WWW to jest ich całe mnóstwo, nie jestem wstanie wymienić chociaż 1% ich. Ale podam tutaj strony WWW, które moim zdaniem warto odwiedzić:


[ << ] [ < ] [ Strona główna ] [ > ] [ >> ]

Valid XHTML 1.1 Valid CSS! Reklama
Ten poradnik dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.