Debian GNU/Linux logo
O niniejszym poradniku...

[ << ] [ < ] [ Strona główna ] [ > ] [ >> ]

Niniejszy poradnik pisałem z myślą użytkownikach stawiających swoje pierwsze kroki w Linuksie (a konkretniej mówiąc, w dystrybucji Debian GNU/Linux i systemach bazujących na nim). Poradnik ma zadanie pomóc początkującym w opanowaniu podstawowych czynności, jakimi są instalacja programów, aktualizacja systemu, zarządzanie systemem etc. Poruszę tutaj ciekawe i ważne zagadnienia, które musisz opanować.

Być może posypią się komentarze, że Debian nie jest dla początkujących. Cóż... Ja tak nie uważam i postanowiłem pomóc takim właśnie użytkownikom, pisząc ten poradnik. Naturą newbie jest to, że chcą wszystko mieć jak na tacy. Nie raczą często przeczytać nawet Debian Reference - dlatego postanowiłem napisać poradnik, ogólny co prawda, ale w pewnym stopniu wprowadzający do Debiana. Jeżeli masz co do niego jakiekolwiek propozycje, czy uwagi proszę skontaktuj się ze mną.

Zapewne już chciałbyś instalować jakieś programy i w ogóle cieszyć się Debianem. Lecz aby Ci się to udało musisz poznać podstawy. Zaczniemy od krótkiej teorii, a później przejdziemy do praktyki. Proszę Cię, jeżeli jesteś początkujący, czytaj wszystko po kolei, powoli i spokojnie. Czas jaki musisz przeznaczyć na ten poradnik waha się pomiędzy dwiema, a pięcioma godzinami. Wbrew pozorom, jest to mało czasu, a korzyści wiele. Czytaj ze zrozumieniem, nie na szybkiego. Nie myśl o niebieskich migdałach podczas czytania poradnika, bo tylko stracisz czas. Jak czegoś nie zrozumiałeś, spróbuj to jeszcze raz przeczytać. Jeżeli nie zgadzasz się z czymś co tutaj napisałem, proszę poinformuj mnie o tym - nie chcę nikogo, tym bardziej początkujących, wprowadzać w błąd.

Jeżeli zostałeś tutaj przekierowany z jakiejś wyszukiwarki, to zapewne znajdziesz tutaj szukaną treść, jednakże aby Ci ułatwić szukanie, został stworzony spis treści na stronie poradnika i stronie głównej.

Miłego czytania! :-)


[ << ] [ < ] [ Strona główna ] [ > ] [ >> ]

Valid XHTML 1.1 Valid CSS! Reklama
Ten poradnik dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.