Firefox 3 – „karty na pasku tytułowym”

28/07/2010 – 21:07

Możliwe? A jakże! Ale, że na Linuksie? A i o wszem. [ Dla Windowsa również :> ]

Na stronie dodatków dla Firefoksa, można znaleźć trochę motywów, które integrują się z Aero Windowsa Visty/7 i umieszczają karty na pasku tytułowym, podobnie jak ma to miejsce w Operze 10.60 czy Chrome. Natomiast jak to uczynić elegancko w przypadku Linuksa? No cóż. Sprawa wbrew pozorom nie jest skomplikowana.

Dlaczego niektórzy głowią się nad tym, jak napisać dodatek, czy program, whatever, co spowoduje przeniesienie aktualnie otwartych kart na belkę tytułową przeglądarki danego menadżera okien, skoro można tę belkę usunąć i dodać jedynie przyciski minimalizacji, maksymalizacji i zamykania w dowolne miejsce na jakimś panelu? Po co robić coś na około, skoro są prostsze rozwiązania?

Nie rozumiem w tym przypadku ani twórców Opery, ani Firefoksa, którzy – takie odnoszę wrażenie – głowią się, jakby tutaj zintegrować pasek kart i belkę tytułową. Usunąć tytułową, dodać przyciski do panelu i wsio!

A oto i proszę, prościutki dodatek (Hide Caption Titlebar Plus (Smart)), który zrobi za nas to, o czym wyżej napisałem: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13505/

Podstawowe pytanie – czy korzystam z tego dodatku? Niestety nie. Bynajmniej nie dlatego, że działa niepoprawnie, lecz z tego względu, iż na belce okna Firefoksa, znajduje się tytuł aktualnie wyświetlanej strony – a jest to dla mnie ważny aspekt. Niestety, nie znalazłem po swoich – co prawda – połowicznych poszukiwaniach, dodatku, który umieściłby tytuł danej strony na panelu. Jeśli takowy znajdę, chętnie skorzystam z obu dodatków.

Rozszerzenie Hide Caption Titlebar Plus (Smart) kieruję do osób, które pragną zaoszczędzić dodatkowe miejsce na wyświetlanie strony w pionie.

Zachęcam chociażby do przetestowania dodatku.

 1. komentarze 3 dla “Firefox 3 – „karty na pasku tytułowym””

 2. Kapitalna rzecz, dzięki Kaka’

  By vonforman on Lip 29, 2010

 3. No no, widzę nowa moda. Chrome, Opera, Firefox.
  Ja natomiast przeklinam dzień w którym developerzy Opery wpadli na pomysł wprowadzenia tego u siebie, do dziś nie mogę się odnaleźć, a ulokowanie elementów menu jest totalnie niepraktyczne :(

  By bysiu on Sie 2, 2010

 4. Może nie tyle co moda, lecz praktyczne rozwiązanie.

  Kliknij na ikonę Menu Opery i wybierz: „Pokaż menu”. Wróci klasyczny wygląd :). Działa na Windowsie i Linuksie (na tych systemach sprawdzałem). Opera w wersji 10.60

  By Kaka' on Sie 2, 2010

Napisz komentarz