Symulator Opery Mini – czyli testowanie co i jak

26/07/2010 – 21:32

Któż z nas nie słyszał nigdy o Operze Mini? Chyba wśród społeczności informatycznej (głupio określone, ale wiadomo o co chodzi), nie ma takiej osoby. Sam na co dzień korzystam z Opery Mini na swojej komórce (LG KC910 – fatalny telefon ale jakoś daję sobie z nim radę).

Od jakiegoś już czasu na stronie Opery dostępny jest symulator Opery Mini w wersji 5. Notabene – Panowie z Opery wspominali o tym na tegorocznym HotZlocie 2010, ale bach!, wiedziałem o tym symulatorze już o wiele wcześniej ;).

Symulator napisany jest w Javie, bo oczywiście jakżeby inaczej. Co ciekawe, ładowanie stron przez symulator trwa identyczny czas co na mojej komórce. Oczywiście kwestia szybkości wyświetlenia jej po pobraniu odpowiedniego tekstu, pozostaje kwestią dyskusyjną.

Owa strona skierowana jest do osób, które nigdy nie korzystały z Opery Mini, bądź mają jakiekolwiek wątpliwości co do niej. Ja ze swojej strony polecam tą przeglądarkę mobilną, głównie ze względu na jej szybkość działania i oszczędzanie łącza. Jak wiadomo, wszelkie dane są przesyłane przez serwery Opery. A jak z zachowaniem bezpieczeństwa haseł, loginów, danych osobowych, etc.? Opera Software nie gromadzi tego typu informacji. Nie wierzysz? Posłuchaj kolegów z Opery z tegorocznego zlotu. Sądzę, że już niedługo zostaną udostępnione pliki video z sesji technicznych ze zlotu.

 1. komentarze 2 dla “Symulator Opery Mini – czyli testowanie co i jak”

 2. Prócz Opery Mini jest również symulator Opery Mobile przeznaczonej dla smartfonów, tym razem już jako aplikacja desktopowa http://www.opera.com/developer/tools/#operamobile Korzystam z obu przy okazji budowy pewnege serwisu targetującego dla użytkowników mobilnych i szczerze powiedziawszy, mam wrażenie, że Mini radzi sobie znacznie lepiej niż Mobile

  By airborn on Lip 26, 2010

 3. P.S.
  Jest jeszcze symulator Opery Mini ale w starszej wersji http://www.opera.com/mobile/demo/?ver=4 może komuś się przydać.

  Z ciekawostek, warto jeszcze zaznaczyć, że symulator nie korzysta z czystej Javy SE, tylko z emulatora J2ME (http://www.microemu.org/)

  By airborn on Lip 26, 2010

Napisz komentarz