O Nero Linux 4 słów kilka

23/06/2010 – 22:46

Ostatnio ktoś na forum.dobreprogramy.pl podał link do pobrania programu Nero dla Linuksa. Kliknąłem. Karta w przeglądarce przeleżała dobre kilka dni. W końcu należało coś z nią zrobić. Tak więc, została zamknięta. Ale chwila moment i… ją przywróciłem. Myślę sobie: „A czemu by nie przetestować?”. Jak pomyślałem, tak i uczyniłem.

Pobrałem wersję w paczce .deb dla architektury amd64 i zainstalowałem. Paczka niewielka, bo raptem niecałe 17 MB.

Instaluję, uruchamiam… A tu proszę, GTK2. Nieźle. Liczyłem raczej na QT. Interfejs użytkownika bardzo przypadł mi do gustu – zarówno programu „Nero” jak i „Nero Express”. Co prawda nie przepadam za GTK2, ale w tym przypadku, jestem pod wrażeniem. Niby nic – zwykły, poukładany, przejrzysty interfejs. Ale jest w nim właśnie coś takiego niezwykłego dla mnie, co sprawia, że jest on przejrzysty do kwadratu. Duży plus dla twórców! Z nagrywaniem plików nie ma żadnych problemów – nic szczególnego, nagrywa jak każdy inny program.

Wersja testowa jest do pobrania za darmo ze strony Nero: klik. Możemy ją testować przez 60 dni.

Cena wersji dla Linuksa nie przekracza 80 złotych. Czy warto? Interfejs + wygoda użytkowania jest dużym plusem dla Nero. No i oczywiście płacimy również za markę, bo to w końcu Nero. Ale czy zwykły K3B czy Brasero nie wystarczy? Niemniej, zachęcam chociaż do przetestowania wersji próbnej.

  1. komentarze 3 dla “O Nero Linux 4 słów kilka”

  2. Testowałem przez jakiś czas, ale stwierdziłem, że jednak zostanę przy K3B. Brakowało mi kilku opcji, a Nero nie ma w zasadzie nic, czego nie miałyby inne programy do wypalania płyt pod Linuksem.

    By Jacek on Cze 24, 2010

  3. O! Myślałem, że tylko ja zainstalowałem. A tu proszę.

    By mati75 on Cze 24, 2010

  4. Używam cały czas. Program jest genialny i mam pewność, że mi dobrze nagra. Jest jeden szkopuł – wersja linuksowa została zaniechana. Nie ma więc co liczyć na przesiadkę na GTK3, ani nic więcej. Baa, nie można jej już nawet kupić.

    By Cyr4x on Kwi 22, 2014

Napisz komentarz