BarTab – odłożenie ładowania kart przy starcie Firefoksa

15/05/2010 – 21:40

BarTab jest bardzo ciekawym i wielce zalecanym przeze mnie dodatkiem do Firefoksa. Dzięki niemu możemy ustalić jakie karty mają być ładowane przy starcie przeglądarki. Wszelkie inne karty, nie będę ładowane, lecz po prostu odłożone na pasku kart. W każdym momencie będzie można je przywrócić. Zresztą, nie jestem dobry w tłumaczeniu – zapraszam do powyższego linku w celu zapoznania się z dobrym opisem dodatku.

W styczniu napisałem notkę, w której pokrótce omówiłem jak poradzić sobie z dużą ilością kart, które porządnie wydłużają start Firefoksa. Cóż, BarTab rozwiązał wszystkie problemy, z jakimi się borykałem, w przypadku posiadania otwartych dużej ilości kart. Dlatego też, bardzo polecam ten dodatek. Korzystam z niego od paru miesięcy i bardzo go sobie chwalę. Potrafi też widocznie zredukować ilość zużywanej pamięci przez Firefoksa.

A tak oto prezentuje się ten dodatek u mnie:

Proszę zwrócić uwagę na pasek kart – niektóre karty są trochę przyciemnione. Są to właśnie karty wyłączone, które nie były ładowane przy starcie przeglądarki.

Dodatek jest dostępny zarówno dla Linuksa jak i Windowsa. Nie zauważyłem różnic w działaniu między obydwoma systemami.

 1. komentarze 3 dla “BarTab – odłożenie ładowania kart przy starcie Firefoksa”

 2. Ja mam inną metodę – odpalam kompa i ide na kawę ;)
  Btw próbowałeś „pionowe” karty a nie poziome ? Wg mnie sporo się zyskuje, a boki okna przeglądarki i tak rzadko która strona wykorzystuje

  By XANi on Maj 17, 2010

 3. Oczywiście, że próbowałem, ale takie rozwiązanie nie przypadło mi do gustu.

  By Kaka' on Maj 17, 2010

 4. BarTab¹ to bardzo przydatne rozszerzenie, szczególnie dla użytkowników słabszych komputerów (obniża wyczerpywanie zasobów pamięci i procesora) oraz mobilnego internetu (płacimy tylko za transfer danych wybranych przez siebie kart).

  Dodam, że autor jest bardzo otwarty na sugestie i błyskawicznie reaguje na nadsyłane poprawki i tłumaczenia.

  ¹ http://grzglo.jogger.pl/2010/02/18/bartap/

  By Grzegorz on Cze 15, 2010

Napisz komentarz