Compiz Fusion ma zaszczyt gościć na moim debianku :-)

30/09/2007 – 20:13

Compiz Fusion, przez jednych wychwalany, przez innych poniżany. Jednym działa szybciej niż beryl, innym wolniej (u mnie dziwnym trafem występuje ta druga sytuacja). Projekt powstał dość dawno, ale CF przybył do mnie z dalekich krajów dopiero dwa dni temu. Wcześniej (kiedy po raz pierwszy wydano go publicznie) oczywiście próbowałem go zainstalować z paczek, które znalazłem na necie, ale nic z tego – na amd64 się sypało.

Spróbowałem swoich sił przy kompilacji, ale tylko zmarnowałem na tym czas (mówiąc szczerze, jakoś „dziwnie” są przygotowane te źródła, ale nie o tym teraz mowa).

Jak wspomniałem, dwa dni temu to cudo zainstalowałem. Radochy tym razem nie było, bo znana zabawka ;-)

Jednak niepokój mnie ogarnia, gdy pomyślę, że używam paczek, które nie są przygotowywane przez deweloperów debiana – jakimś trafem, tylko do nich mam zaufanie. Być może CF tnie się u mnie dlatego, że paczki nie są robione „profesjonalnie”. Niemniej jednak, to tylko moja opinia.

Przez te dwa dni używałem cały czas Fusiona zamiast KWina, jednak coraz to bardziej myślę o Fluxboksie czy GNOME. Fluksa nawet sobie skonfigurowałem, ale przeszkodą aby przesiąść się na razie na ten menadżer okien, jest fakt iż żaden terminal (oprócz kuake, yakuake, konsole) nie wyświetla poprawnie kolorów. Używanie np. yakuake pod fluksem czy gnome, nie wchodzi w grę (przezroczystość między innymi nie działa). Siedząc nad tym problemem bardzo długo, w akcie desperacji założyłem wątek na debian.linux.pl z opisem problemu. Niestety mimo starań kilku osób, nie rozwiązałem tego problemu. Już nie wiem gdzie mam szukać pomocy…

Na zakończenie podam trzy fotki z CF…

 1. komentarzy 6 dla “Compiz Fusion ma zaszczyt gościć na moim debianku :-)”

 2. Jak to zrobiles, ze na wlaczonym CF masz 4 przyciski do zmiany pulpitow. U mnie po wlaczeniu CF robi sie 16.

  By Anti on Wrz 30, 2007

 3. Też miałem kiedyś taki problem. Jak go teraz rozwiązałem? Nie wiem. Nie przypominam sobie, żebym przestawiał coś na temat pulpitów w opcjach CF…

  By Kaka' on Wrz 30, 2007

 4. A na pasku masz przyciski okien tylko z aktualnego pulpitu czy ze wszystkich? Bo mi się pokazują na każdym pulpicie przyciski okien ze wszysktkich pulpitów, mimo że w KDE mam ustawione pokazywanie przycisków okien tylko z aktualnego pulpitu.

  By Anti on Paź 1, 2007

 5. Mam ze wszystkich i szczerze mówiąc, nie przeszkadza mi to, ba! jest nawet pomocne :)

  By Kaka' on Paź 1, 2007

 6. Trzeba było to na radeonie zrobić.
  Ja osobiście nie lubie tych wszystkich wodotrysków – hm a może to dlatego, że sam mam radka 9200se? ;)

  Pozdrawiam, Tomipnh

  By Tomipnh on Paź 1, 2007

 7. Na radeonie, na sterach otwartych, działał mi beryl ;)

  By Kaka' on Paź 1, 2007

Napisz komentarz