Wine coraz lepsze…

14/09/2007 – 19:13

Pamiętacie wpis Hearts of Iron 2 na Linuksie (VMWare)? Miałem wtedy problem z odpaleniem tej gry na Wine. Zostałem zmuszony do zainstalowania jej na maszynie wirtualnej. No i się udało – ale doskonale wiemy, że takie rozwiązanie jest niewygodne.

Nie pamiętam dokładnie na jakiej wersji Wine próbowałem tę grę odpalić, ale była to bodajże z numerkiem 0.9.3x.

Niedawno do repo wstąpiła nowa wersja Wine (0.9.44). Kolega grał akurat w Icy Tower (ach te czasy kiedy na informatyce w szkole zamiast pracować, grało się w tę gierkę :P) przez co i ja się skusiłem na jej instalację. Pamiętam, że dawniej także i ta gra się nie odpalała. A na nowym wine, śmiga aż miło.

To mnie skusiło do zainstalowania Hearts of Iron 2 – zainstalowałem, ściągnąłem patcha, odpalam no i działa :D Podobnie z Europa Universalis 2 – dawniej nie działała, teraz działa. Kolejną grę jaką udało mi się ostatnio odpalić to Settlers IV.

Niestety, ale coś za coś… Jakimś dziwnym trafem, w Far Cry pochrzaniła się grafika – dawniej na niskich detalach było OK, a teraz jest fatalnie (raz jest czarna droga, raz czerwona, innym razem niebieska czy zielona). Nie wiem jak ten problem rozwiązać (może ponowna instalacja pomoże…). Ale za to na Windowsie, przeszedłem grę na Weteranie (najgorsza była chyba ostatnia misja ;). Teraz pozostały mi jeszcze dwa poziomy do zaliczenia (Wyzwanie i Realne do bólu).

Jak widać, Wine działa coraz lepiej (przynajmniej u mnie) i odpala coraz więcej gier jak i programów z czego się cieszę ;-)

Napisz komentarz