gpointing-device-settings zamiast gsynaptics

01/04/2010 – 20:59

Notka raczej czysto informacyjna dla osób, które korzystały/ją z gsynaptics. Jakiś czas temu z repo Sid’a wywalono gsynaptics (pakiet pozostał, bez programu jednak). Przez ten czas mój kursor sterowany przez touchpad doprowadzał mnie do szału. Nie chciało mi się przez długi czas konfigurować touchpada w xorg.conf, co jest dość żmudnym zajęciem, a wcześniejszy plik konfiguracyjny przez przypadek utraciłem, zatem postanowiłem znaleźć jakiś zamiennik dla gsynaptics. No i dość szybko znalazłem, a jest nim gpointing-device-settings. O ile mnie pamięć nie myli na temat gsynpatics, to patrząc na gpointing-device-settings  można stwierdzić, iż ma trochę większe możliwości konfiguracji.

  1. komentarze 2 dla “gpointing-device-settings zamiast gsynaptics”

  2. A po co bawić się w xorg.conf i jakieś inne programy? Nie lepiej skonfigurować touchpada w udev i zapomnieć o wszystkim?

    By Tomeku on Kwi 1, 2010

  3. Nie wiem czy lepszy, w poprzednim programie była możliwość wyłączenie gładzika po podłączeniu zewnętrznego urządzenia wskazującego (np. mysz pod USB), a teraz mogę jedynie zablokować gładzik podczas pisania na klawiaturze.

    Wielka szkoda, że linuksowe sterowniki i programu do obsługi najpopularniejszych touchpadów ciągle są w tyle względem wersji windowsowych.

    By Grzegorz on Cze 15, 2010

Napisz komentarz