Firefox – usuwanie paska menu

22/02/2010 – 19:54

Pasek menu w Firefoksie standardowo służy tylko i wyłącznie do… nietrudno się domyślić… wyświetlania odpowiednich pozycji głównego menu Firefoksa (jak na ironię, wyszło z tego zdania masło maślane). Ale wiadomo o co chodzi.

Jednak w przypadku kiedy nie mamy pomysłu jak ten pasek pożytecznie zagospodarować (np. na jakieś ikony, pasek wyszukiwarek, etc.), to po co marnować cenne miejsce ekranu, na coś, co jest całkowicie zbędne? Wszak menu można umieścić na innym pasku, na przykład narzędziowym. Dzięki temu zaoszczędzimy część miejsca na wyświetlanie strony. Owszem, jest to niewiele, ale jednak zawsze coś.

Tak o to prezentuje się aktualnie mój lisek (notabene – zaprzestałem korzystania z IceWeasel, na rzecz oryginalnego Liska, kompilowanego przeze mnie wraz z optymalizacją kodu (-O3)):

Jak widać, mam usunięty pasek menu, a jego całą zawartość, przeniosłem na pasek narzędziowy dzięki rozszerzeniu Tiny Menu. Trochę miejsca zaoszczędzone.

Niestety, zawsze musi spotkać mnie coś przykrego. O ile Firefoksie na Viście bez problemu usunąłem pasek menu (PPM na pasek i odznaczyć), o tyle na Linuksie mimo odhaczenia, pasek ten dalej jest widoczny. Podejrzewam, że jest to związane z domyślnym motywem na Linuksie. W każdym razie nie chciało mi się w to zagłębiać, więc problemu pozbyłem się dzięki rozszerzeniu Hide Menubar.

 1. komentarzy 6 dla “Firefox – usuwanie paska menu”

 2. Czyli Opera nadal górą. Nie potrzebuje żadnych dodatków, ukrywanie menu ma out of box, wystarczy jedno kliknięcie.

  A wygląda to tak: http://img707.imageshack.us/img707/860/clipboard01oo.jpg

  By Anti on Lut 22, 2010

 3. Zgadza się. Chciałem nawet poruszyć ten wątek w tym wpisie, ale stwierdziłem, że pozostawię to na później.

  By Kaka' on Lut 22, 2010

 4. Personal Menu > Tiny Menu, bo można skonfigurować układ menu po kliknięciu przycisku, tak aby było tylko to co najważniejsze.

  By Majkel on Lut 22, 2010

 5. Sam używam Hide Menubar, ukrywa on pasek menu cakowicie, pojawia się on po naciśnieciu alta. Ogólnie mniej klikania bo można wcisnąć alt jadąć myszką w stronę menubara ;]

  By XANi on Lut 23, 2010

 6. W operze jest to w standardzie i nie trzeba kombinować.

  By mati75 on Lut 23, 2010

 7. Nie możecie w końcu zrozumieć, że Firefox ma taką politykę. Że działa na zasadzie wtyczek i program mający coś w standardzie jest pustym argumentem.

  By LiTEl on Mar 1, 2010

Napisz komentarz