Zoltrix TV Max – czyli fatalna jakość telewizji

05/08/2007 – 09:36

Jeszcze wieki temu, kiedy miałem stary sprzęt, cieszyłem się telewizją na pingwinku. Nie przeszkadzała mi nawet fatalna jakość obrazu.

Od kiedy mam nowy sprzęt, no cóż, karta w ogóle nie była wykrywana przez Linuksa czy Windowsa. Nie przejmowałem się tym, bo w moim pokoju zagościł bardzo stary telewizor Samsunga. To pudło ma już swoje lata (dokładnie nie wiem ile, może coś koło 10 lat) i działa idealnie. Ale nie, powróciły wspomnienia kiedy to oglądałem TV na pingwinie…

OK, wziąłem się do roboty – 1 godzina, karta już wykryta. Kolejne 5 minut konfiguracja karty. Jak na razie wszystko ok… Odpalam tvtime i kurde padłem po tym co zobaczyłem. No jakość po prostu fatalna – mimo, że taka sama jak kiedyś. Nie wiem co mi się stało, ale teraz zwracam na to większą uwagę. Ale myślę sobie, że może da się coś jeszcze uratować. Tak więc do boju wkroczyło kdetv. Moja opinia? Ten program to totalna pomyłka: raz jest TV, raz nie ma, co chwila się zawiesza (dawniej miałem to samo).

Dobra, do boju wkracza xawtv… Odpalam, zwiecha x’ów.

Mam dość. Odpalam Windowsa żeby tam pobawić się z TV. I już na samym początku problem. Zoltrix nie dostarcza sterowników dla XP – tylko dla Win 2000 (i to jeszcze są stery beta!). Przeszukując google trafiłem na stronę ze sterownikami dla XP – w sumie, nawet nie wiem kto te stery zrobił, ale mniejsza o to. Zainstalowałem, sprzęt niby działa.

Ściągam JTV (jak zawsze na Windowsie) – i już pierwsza niespodzianka: JTV to kopia kdetv – raz działa, raz nie i ciągle się zawiesza.

Spróbowałem jeszcze ChrisTv – no i to także kolejna kopia kdetv.

Mam tego wszystkiego dosyć! Idę do komputera brata, który też ma kartę TV (z tymże kupioną gdzieś rok temu) – tam jakość jest wspaniała.

Moje wnioski? Moja karta to syf i tyle – pewnie przez nią mam taką fatalną jakość. Coś mi się wydaje, że niedługo mój budżet pomniejszy się o jakieś 200-300 zł (zgadnijcie na co ta forsa pójdzie :P).

  1. komentarze 2 dla “Zoltrix TV Max – czyli fatalna jakość telewizji”

  2. Ja też w najbliższym czasie mam zamiar zrobić sobię TV w Debianiku. Mam starą kartę TV, PixelViev’a, ale cóż poradzić… Może jakieś HowTo jak zainstalować kartę?;)

    By Nailvegher on Sie 6, 2007

  3. Jak zainstalować? AFAIK, to wystarczy tylko załadować moduł bttv z odpowiednią opcją i użyć np. tvtime – IMO, TV powinno działać.

    By Kaka' on Sie 6, 2007

Napisz komentarz