Flashblock – blokowanie animacji flash (Firefox & Opera)

02/01/2010 – 01:42

W dobie dziesięciu flashowych animacji na co drugiej stronie internetowej, którą odwiedzam, nie wyobrażam sobie normalnej pracy w Firefoksie bez dodatku Flashblock. Rozszerzenie to blokuje każdą animację flash, zastępując ją buttonem, którego wciśnięcie spowoduje pobranie danej animacji i jej odtworzenie. Dodatek ten jest szczególnie polecany osobom nietolerującym dużej ilości reklam we flashu, które skutecznie spowalniają komputer, tym bardziej, kiedy ma się otwartą sporą liczbę kart. Ponadto, dodatek ten sprawdza się znakomicie w przypadku wolnych łącz, kiedy pobieranie wielkich animacji, zajmuje sporo czasu. Dzięki flashblock, dopóki nie wciśniemy przycisku, żadne reklamy, filmy, etc., nie zostaną pobrane.

A co w przypadku Opery? Wskazany wyżej dodatek, oczywiście nie zadziała na tej przeglądarce. Niemniej, na Operze możemy uzyskać dokładnie taki sam efekt, ale będziemy musieli się troszkę więcej nasilić. Flashblock dla tej przeglądarki możesz pobrać stąd: http://my.opera.com/Lex1/blog/flashblock-for-opera-9. W archiwum, jest instrukcja instalacji skryptu (także dostępna w języku polskim). Działa zarówna na systemach uniksopodobnych jak i na Windowsie.

 1. komentarzy 7 dla “Flashblock – blokowanie animacji flash (Firefox & Opera)”

 2. Wysilić. :P

  By Dawid Cień on Sty 2, 2010

 3. Widzisz tez go uzywalem, ale potem ktos polecil mi noscript ktory wlasnie w polaczeniu z flashblock blokuje wszystko co trzeba a nawet wiecej i czasem trzeba mu wskazac ktore elementy nie powinny byc blokowane.

  By fi9o on Sty 2, 2010

 4. No właśnie, czasami aż za dużo zablokuje, dlatego u mnie jest on skreślony.

  By Kaka' on Sty 2, 2010

 5. Dlaczego? Przeca napisalem Ci, ze jak mu wskazesz elementy ktore nie ma blokowac to nie bedzie a jesli do tego jeszcze dopchnac flashblock to we dwoch tworza udana pare.

  By fi9o on Sty 2, 2010

 6. Tak, tylko wskazuj mu co chwilę czego nie ma blokować. Niestety, żaden gotowy filtr, nie zastąpi własnego.

  By Kaka' on Sty 2, 2010

 7. Nie co chwile. Raz na dany odwiedzany przez Ciebie sajt.

  By fi9o on Sty 2, 2010

 8. Tylko jak się odwiedza kilkadziesiąt stron dziennie staje się to problematyczne, zwłaszcza, że nie zawsze ma się świadomość, że dana strona nie działa tak jak powinna.

  By sry67 on Sty 3, 2010

Napisz komentarz